Arditurriko XIII Rollerski Lasterketa

Eguraldi txarrari aurre eginez, beste urte batez Arditurriko bidegorrian XIII. Rollerski Topaketa klasiko estiloan izan genuen. Jurgi Irureta izan zen Urdaburu elkartetik parte hartu zuten bi kideetatiko bat, nagusien kategorian parte hartu zuen nahiz eta bere kategoria ez izan, hala ere, lan bikaina burutu zuen eta 7. postuan amaitu zuen.
Hemendik eskertu nahi ditugu partehartzaile, antolatzaile eta laguntza eman diguten bolondresak.

 

KLASIFIKAZIOAK

EMAKUMEAK HELDUAK 7,7km

Sailkapena Izena Taldea Denbora Tartea
1 Henar Etxeberria Erronkari 23:48
2 Irati Cuadrado Irrintzi 24:28 +0:40
3 Alaia Juaristi Alpino Uzturre 25:45 +1:57
4 Maialen Lopez Irungo Mendizaleak 26:44 +2:56
5 Elisa Hernandez Mundo Nordico 26:44 +2:56
6 Olaia Plazas Alpino Uzturre 26:54 +3:06
7 Naroa Amantegi Alpino Uzturre 27:15 +3:27
8 Ane Gorostegi Alpino Uzturre 27:44 +3:56
9 Laia Arakama Alpino Uzturre 28:30 +4:42
10 Nahia Iturria Uharte Ski 30:20 +6:32
11 Ilazki Chacon Gomez C.D Eibar 33:01 +9:13
12 Maialen Montoya Uharte Ski 35:48 +12:00
13 Amaia Berasaluze Irrintzi 36:28 +12:40
14 Iranzu Gelbenzu Irrintzi 36:52 +13:04

GIZONAK HELDUAK 7,7km

Sailkapena Izena Taldea Denbora Tartea
1 Mikel Plazas Alpino Uzturre 19:33
2 Manex Salsamendi Erronkari 20:16 +0:43
3 Unai Sanz Uharte Ski 21:42 +2:09
4 Lander Martin Irrintzi 21:44 +2:11
5 Fernando Perez Mundo Nordico 21:51 +2:18
6 Peio Añarbe C.M:Gazteiz 23:10 +3:37
7 Jurgi Irurieta Urdaburu 23:16 +3:43
8 Ohian Iturria Uharte Ski 24:19 +4:46
9 Julen Chacon Gomez C.D Eibar 25:26 +5:53
10 Nicolas Sisini Mayencos 26:42 +7:09
11 Iñaki Estomba Irungo Mendizaleak 26:43 +7:10
12 Jesus Beltran Uharte Ski 27:52 +8:19
13 Xabi Maeztu Irrintzi 29:11 +9:38
14 Francisco Javier Lopez Uharte Ski 29:14 +9:41
15 Josi Arakama Alpino Uzturre 31:00 +11:27
16 Urtzi Goñi Irrintzi 33:33 +14:00
17 Jon Elizburu Irrintzi 34:58 +15:25
18 Julen Juaristi Alpino Uzturre 35:55 +16:22
19 Juan Antonio Chacon Goya C.D Eibar 35:56 +16:23
20 Luis Angel Gonzalez Alpino Uzturre 35:58 +16:25
21 Jesus Mari Irurieta Urdaburu 38:08 +18:35

NESKAK GAZTEAK 3,7km

Sailkapena Izena Taldea Denbora Tartea
1 Laia Palacios Club Somport 26:51
2 Irati Larramendi Uharte Ski 27:09 +0:18
3 Ainhoa Montoya Uharte Ski 27:20 +0:29
4 Sarai Echandi Uharte Ski 28:12 +1:21

MUTILAK GAZTEAK 3,7km

Sailkapena Izena Taldea Denbora Tartea
1 Hodei Juaristi Alpino Uzturre 22:54
2 Oier Iizcue Irrintzi 30:04 +7:10
3 Aitor Maeztu Irrintzi 30:05 +7:11
4 Andde Elizburu Irrintzi 32:05 +9:11
5 Iñigo Pilar Irrintzi 33:46 +10:52
6 Jon Bea Irrintzi 36:47 +13:53

Iruzkina utzi

Your email address will not be published. Required fields are marked *